پتنت هدست نو اپل به شما اجازه می دهد اجسام نامرئی و پنهان را ببینید

به گزارش وبلاگ جعبه، اپل اخیراً پتنت هدست جدیدی را به ثبت رسانده که به کاربران امکان مشاهده اجسام نامرئی و پنهان را می دهد. این موارد می تواند گازهای نامرئی، اشیاء فیزیکی پنهان از دید یا بعضی امواج نظیر وای فای باشند. در توضیحات این پتنت آمده که این قابلیت می تواند کاربردهای ایمنی مهمی را ارائه دهد مانند تماشا نشت گاز های خطرناک و بعلاوه چیزهای پیش پا افتاده تری مانند تماشا پوشش دهی وای فای خانه هنگام آزمایش کردن روتر و غیره.

پتنت هدست نو اپل به شما اجازه می دهد اجسام نامرئی و پنهان را ببینید

وب سایت Patently Apple گزارشی در خصوص پتنت هدست تازه غول فناوری آمریکایی منتشر نموده که شرح می دهد چگونه حسگرهای اضافی را می توان روی هدست نصب کرد تا کاربر را قادر سازد چیزهایی را که با چشم غیر مسلح دیده نمی گردد را مشاهده کند. این موارد در دنیای واقعیت افزوده به شما نشان داده می گردد.

این گزارش در رابطه با این پتنت بیان نموده: هدست تازه اپل ممکن است تصویری از یک ویژگی غیرقابل مشاهده را نشان دهد که در مکان های فیزیکی شناسایی شده اما هیچ وقت دیده نمی گردد. منظور از ویژگی های غیرقابل مشاهده می تواند سیگنال های الکترومغناطیسی مانند سیگنال های وای فای، جریان هوا از یک سیستم تهویه، دمای اجسام، مایعات یا گازها، حصار شنیداری ایجاد شده برای یک حیوان خانگی، صداهای فراوری شده از طریق آلات موسیقی و یا اشیاء فیزیکی پنهان شده از دید باشد. اگر این تکنولوژی از طریق سنسورهای تخصصی اجسام نامرئی را تشخیص دهد، هدست به کاربر این امکان را می دهد تا در واقع محدوده گام اولتراسونیک آن را ببیند.

یکی از قابلیت هایی که اپل در این پتنت شرح داده، توانایی تجسم امواج صوتی است. این هدست می تواند موج سینوسی از صدای فعلی را نمایش دهد و نت صحیح آن را به نوازندگان سازها نشان دهد تا در حین زدن ساز دچار مشکل نشوند. سنسور دیگری که اپل در این هدست استفاده خواهد نمود، سنسور مادون قرمز خواهد بود تا کاربران را قادر به تماشا گرما کند. این قابلیت نیز می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد.

برای مثال کاربران می توانند با استفاده از آن نقاطی از خانه را که گرما هدر می رود را شناسایی نمایند. بعلاوه دفعه بعد که در پی چیزی هستید، می توانید به سادگی به درهای بسته کمد نگاه کنید تا هدست یک پوشش واقعیت افزوده از محتویات داخل کمد ایجاد کند و نمای ویدیویی آن را با موقعیت شما و جهتی که به آن نگاه می کنید، مطابقت دهد.

جدا از این پتنت و آن طور که شنیده می گردد اپل در حال کار روی حداقل سه نسل از هدست های واقعیت افزوده است که دو مورد از آن ها هدست های واقعیت ترکیبی هستند. اولین هدست اپل که انتظار می رود سال آینده در اختیار کاربران قرار بگیرد، یک دستگاه بسیار گران قیمت خواهد بود که عمدتاً توسعه دهندگان را هدف قرار می دهد. در رابطه با این هدست خبرهای متعددی منتشر شده که هر کدام اطلاعات خوبی از این محصول را به ما داده اند.

برای نمونه به گفته آقای مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، هدست واقعیت ترکیبی اپل از آداپتور برق 96 واتی USB-C استفاده خواهد نمود که همراه با مک بوک پرو 14 اینچی ارائه شده است. وی بعلاوه تأکید نموده که هدست اپل به دو پردازنده شامل یک تراشه 5 نانومتری و یک تراشه 4 نانومتری مجهز خواهد شد که هر کدام از طریق شرکت TSMC ساخته می شوند.

آن طور که این تحلیلگر ادعا نموده، اپل در ماه ژانویه سال 2023 رویدادی را برای معرفی هدست واقعیت ترکیبی برگزار خواهد نمود و پس از آن ابزارهایی برای توسعه دهندگان طی 2 تا 4 هفته پس از رویداد فرستاده می گردد. بعلاوه پیش فروش این هدست در سه ماهه دوم سال 2023 شروع می گردد و کاربران می توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان سال آینده اپل، این هدست را خریداری نمایند.

منبع: 9to5mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "پتنت هدست نو اپل به شما اجازه می دهد اجسام نامرئی و پنهان را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتنت هدست نو اپل به شما اجازه می دهد اجسام نامرئی و پنهان را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید