مادران باردار صبحانه چه بخورند؟

به گزارش وبلاگ جعبه، متخصص طب سنتی گفت: در بحث باروری نظم در تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید این را در نظر داشته باشیم که صبحانه ملکه وعده هاست و هیچگاه نباید حذف گردد.

مادران باردار صبحانه چه بخورند؟

به گزارش فارس، الهام اختری، متخصص طب سنتی، در استودیوی شبکه دو سیما گفت: در بحث باروری، نظم در تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید این را در نظر داشته باشیم که صبحانه، ملکه وعده هاست و هیچگاه نباید حذف گردد. ترجیح ما این است که برای افرادی که سکون بیشتر و فعالیت بدنی کمی دارند، شام و ناهار به ترتیب از کربوهیدرات کمتری نسبت به صبحانه برخوردار باشند.

وی اضافه نمود: برای داشتن یک تغذیه سالم، باید همیشه از غذاهای خانگی استفاده کنیم. فرد در روز سه وعده غذا می خورد و اگر این تغذیه به صورت مداوم از مواد آماده و تولید شده تهیه گردد، می تواند سلامت بدن ما را در بلند مدت دچار خطر کند.

اختری اظهار کرد: بعضا افراد به خاطر مسائل و محدودیت زمانی خود، نمی توانند هر روز غذا درست نمایند. این موضوع باید به نوعی مدیریت گردد که فرد بتواند از وعده های غذایی تازه برخوردار باشد، چراکه غذاهای مقوی نیز پس از گذشت مدتی در یخچال، خاصیت خود را از دست می دهند.

وی اضافه نمود: اهمیت صبحانه کامل و حاوی پروتئین بالا بسیار مشهود است. تخم مرغی که زرده کمی خمیری داشته باشد، یک صبحانه مغذی است. به علاوه مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم نیز خالی از لطف نیست. یکی دیگر از صبحانه های پیشنهادی استفاده از انواع مربا مانند بالنگ و هویج است. البته این موضوع نسبت به شرایط افراد متفاوت بوده بسته به مواردی مانند اضافه وزن متغیر است.

اختری گفت: استفاده از ارده و روغن کنجد در صبحانه، در عین انرژی زیادی که تامین می نمایند، برای افراد بالای چهل سال توصیه نمی گردد. بعلاوه برای خانم هایی که در فامیل درجه یک سابقه سرطان سینه دارند، مصرف هر نوع فراورده های کنجدی منع می گردد.

منبع: فرارو

به "مادران باردار صبحانه چه بخورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادران باردار صبحانه چه بخورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید