ماجرای تصادف جنجالی شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013

به گزارش وبلاگ جعبه، خبرنگاران : به تازگی تصاویری از تصادف شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013 منتشر شده است در گزارش زیر میتوانید مشروحی از این اتفاق را بخوانید.

ماجرای تصادف جنجالی شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013

تصادف رانندگی و به زبان فارسی به حادثهٔ ترافیک خیابانی یا جاده ای می گویند که در آن دست کم یک وسیلهٔ نقلیهٔ خیابانی با یک وسیلهٔ نقلیهٔ دیگر، یا با یک کاربر راه دیگر، یا یک جسم ثابت در کنار جاده، ویا با خودرو دیگر که معمولاً آسیب مالی یا جانی در پی دارد، برخورد نموده باشد تصادف رانندگی یکی از عوامل اصلی مرگ در کشورهای جهان می باشد تصادف رانندگی نخستین منجر به مرگ در ایران در سال 1305 میان یک اتومبیل و درشکهٔ حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتادتصادف رانندگی در جهان نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بودتصادف رانندگی بریجیت درسکول 44ساله اولین کسی در جهان است که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده است.

یکی از نقدهای همیشگی به فراوریات داخلی صنعت خودرو ایران، بحث ایمنی بود. این را هم سایپا و هم ایران خودرو به خوبی می دانند و در محصولات جدیدشان که به ترتیب شاهین و تارا نام دارند، به آن توجه کردند. هر دو خودرو تست تصادف ECE R95 را پشت سرگذاشته اند و ویدیو تست آن ها منتشر شد. اما عملکرد این خودروها در تصادف خیابانی به چه صورت خواهد بود؟ به تازگی تصاویری از تصادف شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013 منتشر شده است. اجازه بدهید که کمی درباره آن ها صحبت کنیم.

خودرو شاهین سایپا را می توان اولین کوشش این شرکت برای فراوری یک خودروی بالاتر از محصولات مالی دانست. Shahin که ابتدا آن را رهام نامیده بودند، در ابتدای حضورش در بازار دچار حادثه های بدی شد. خاموش شدن در سرعت بالا، آتش گرفتن خودرو شاهین و افزایش قیمت نهایی تحویل شاهین به خریداران باعث شد که پس زمینه نامناسبی از خودرو تازه وارد Saipa ایجاد گردد. با این حال این خودرو اولین نمونه ای در ایران بود که تست تصادف رسمی اش منتشر شد. این نشان می دهد که سایپا به ایمنی آن می بالد.

چند روز پیش تصادفی بین یک دستگاه شاهین و تویوتا کرولا رخ می دهد. تصاویر آن در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد و با انتشار متن های مشابه به هم در وب سایت های مختلف، به نظر می رسد یا سایپا کوشش دارد تا این اتفاق را به صورت یک نکته مثبت تبلیغاتی به گوش بازار برساند یا سایت های همواره خسته موجود؛ از روی هم کپی نموده باشند.

به هر صورت ما می خواهیم نگاهی به این تصاویر داشته باشیم. پیش از هر چیز باید بگویم در فضای مجازی می شنویم که شاهد تصادف تویوتا کرولا 2018 با سایپا شاهین هستیم. خب، تویوتا کرولا این تصادف شاهد مدل ساختش برای سال 2018 باشد اما در حقیقت اتاق E170 کرولا است که از سال 2013 تا 2019 فراوری شده است. در حقیقت مدل جهانی کرولا 2013 را در این تصادف می بینیم. از نظر تست های ایمنی پشت سر گذاشته شده به وسیله این خودروها باید بگویم که:

1- تویوتا کرولا 2013 دارای 5 ستاره ایمنی از Euro NCAP است.

2- شاهین سایپا از تست R95 استاندارد ECE توانسته 3 ستاره ایمنی کسب کند.

خب، بیاید تصادف کنیم! تصویر تصادف را در عکس بالاتر می بینید. اما نتیجه چیست؟

تویوتا کرولا 2013 پس از تصادف با شاهین (کرولا از پشت به شاهین اصابت می نماید) - سرعت ناتعیین

تویوتا کرولا 2013 پس از تصادف با شاهین (کرولا از پشت به شاهین برخورد می نماید) - سرعت ناتعیین

همانطور که می بینید، نماینده سایپا با خراشیدگی ناچیز روی سپر عقب و شکستن مه شکن سمت راست این تصادف را پشت سر می گذارد. هیچ گونه دفرمه شدن در بدنه خودرو دیده نمی گردد.

با این حال کرولا 2013 تویوتا که 5 ستاره ایمنی از Euro NCAP دارد به شکل عجیبی آسیب دیده است. در حالی که سپر خودرو سالم به نظر می رسد، جلوپنجره روی خودرو دیده نمی گردد و کاپوت به شکل قابل توجهی جمع شده است. جالب است که چراغ های کرولا سال بوده و با توجه به شدت جمع شدن کاپوت کمی عجیب است.

گفته می گردد که این جمع شدن کاپوت بیشتر برای جذب نیرو تصادف است اما اینکه سپر کرولا دچار آسیب جدی نشده است، جای سوال دارد.

به هر صورت متاسفانه چون شرایط تصادف و سرعت ها تعیین نیست نمی توان اظهار نظر کاملی داشت. با این حال و با توجه به این 3 تصویر منتشر شده می توان گفت که سایپا شاهین در این تصادف عملکرد خوبی را ثبت می نماید.

قیمت کارخانه محصولات سایپا دی 1400 اعلام شد: شاهین گران تر از بازار!

منبع : ترنجی

منبع: رکنا

به "ماجرای تصادف جنجالی شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تصادف جنجالی شاهین سایپا با تویوتا کرولا 2013"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید