لزوم تامین نیازهای اساسی 1.5 میلیون لبنانی

به گزارش وبلاگ جعبه، یک مسئول سازمان ملل متحد تخمین زد، لبنان برای رفع نیازهای اساسی 1.5 میلیون شهروند این کشور در هشت ماه آینده، مبلغ 300 میلیون دلار نیاز دارد.

لزوم تامین نیازهای اساسی 1.5 میلیون لبنانی

به گزارش وبلاگ جعبه، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، نجاة رشدی، معاون هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل و هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در شهر ژنو اظهار کرد: روشن است که تشکیل نشدن کابینه در لبنان تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد مردم گذاشته و هیچ سرمایه گذاری حاضر نیز به لبنان برود، مگر اینکه دستکم به سیستم بانکی و نهادهای این کشور اعتماد پیدا کند.

رشدی در ادامه گفت: رهبران لبنان مسؤولیت فوری در قبال مردم خود دارند اما مردم نیز انتظار حمایت دارند، این کشور به مبلغ 300 میلیون دلار برای رفع نیازهای اساسی هشت ماه آینده مردم خود نیاز دارد.

مردم لبنان بیش از یک سال و نیم است که با بحران اقتصادی بی سابقه ای روبرو هستند، این بحران به کاهش بی سابقه ارزش پول این کشور در برابر دلار و کمبود سوخت و دارو و افزایش بی سابقه قیمت مواد غذایی منجر شده است.

نرخ تورم در لبنان در سال 2020 میلادی به حدود 84.3 درصد رسید و پیش بینی می شود که این نرخ در سال جاری میلادی به 100 درصد برسد، نرخ بیکاری نیز در این کشور 36.9 درصد است که آن هم پیش بینی می شود در سال 2021 به 41.4 درصد افزایش یابد.

طبق گزارش کمیته اجتماعی و اقتصادی غرب آسیای سازمان ملل، نرخ فقر در سال 2020 در لبنان به 55 درصد افزایش یافته و میانگین کسانی که از فقر شدید در این کشور رنج می برند، سه برابر شده و از هشت درصد به 23 درصد رسید.

بانک جهانی اول ژوئن جاری بحران در لبنان را سخت ترین بحران جهان توصیف کرده و آن را در زمره سه بحران سخت تاریخ از اواسط قرن 19 قرار داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "لزوم تامین نیازهای اساسی 1.5 میلیون لبنانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تامین نیازهای اساسی 1.5 میلیون لبنانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید