رجا بلیت نمی فروشد

به گزارش وبلاگ جعبه، در حالی که ظرفیت قطار شرکت های مختلف ریلی برای فروش بلیت عرضه شده است، رجا بلیت فروشی نمی کند.

رجا بلیت نمی فروشد

در حالی که از روز گذشته رسماً فروش بلیت قطارهای مسافرتی تابستان شروع شده، بخش قابل توجهی از ظرفیت بلیت ها در اختیار مسافران قرار نگرفته اند.

طبق برنامه ریزی اجرا شده از 27 خرداد، فروش بلیت قطارهای تابستانی از اول تیر تا نیمه مرداد کلید خورد و در حالی که ظرفیت قطار شرکت های مختلف ریلی برای فروش عرضه شده است، رجا بلیت فروشی نمی نماید.

این شرکت ریلی که مدیریت آن در اختیار سازمان تأمین اجتماعی واقع شده است، از چند روز قبل نسبت به دیر باز شدن پنجره های فروش بلیت سفرهای تابستانی انتقادهایی را مطرح نموده بود.

با این وجود نه راه آهن و نه رجا به طور رسمی عرضه نشدن بلیت های این شرکت در موعد مقرر را اعلام ننموده بودند. هرچند با توجه به توسعه حضور دیگر شرکت های ریلی در حال حاضر ظرفیت قابل قبولی لااقل برای روزهای نخست فروش بلیت در بازار وجود دارد اما با توجه به این که رجا حدود نیمی از ظرفیت ناوگان مسافری ایران را مدیریت می نماید در فصل پر سفر تابستان احتمالاً مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

البته تفاوت مهمی که رجا را از دیگر شرکت های ریلی جدا نموده نه عرضه نکردن بلیت که بالا بودن میانگین سنی ناوگان این شرکت است.

بر اساس آمارهای ارائه شده واگن های رجا حدود 29 سال میانگین سنی دارند و با توجه به سخت بودن شرایط برای وارد کردن ناوگان خارجی احتمالا کاهش این سن به راحتی مقدور نخواهد بود

رجا پیش از این اعلام نموده بود که راه آهن به آن ها ابلاغ نموده که باید واگن های با سن بیش از 30 سال خود را از رده خارج نمایند و اجرای این دستور حدود 400 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

هرچند هنوز توضیحی درباره چرایی عدم فروش بلیت های شرکت رجا ارائه نشده، اما به نظر می رسد رابطه نه چندان مثبت این شرکت با راه آهن که از چند روز قبل شروع شده بود و با عذرخواهی رجا برای عدم تأمین لوکوموتیوهای نو ادامه پیدا کرد، این بار با عدم فروش بلیت های این شرکت وارد فاز نوی شده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "رجا بلیت نمی فروشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجا بلیت نمی فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید