افزایش استقبال بانوان خراسان رضوی در رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی

به گزارش وبلاگ جعبه، رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی گفت: طی سالهای اخیر استقبال بانوان از رشته های ورزشی این هیات افزایش یافته و سبب ایجاد نشاط در میان این گروه از ورزشکاران شده است.

افزایش استقبال بانوان خراسان رضوی در رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی

فرضعلی گرایلی با بیان این که در 2 سال اخیر کمتر از چهار درصد از فعالان رشته ورزشی موتور سواری و اتومبیلرانی را بانوان تشکیل می دادند اضافه نمود: در حال حاضر هزار و 250 ورزشکار کار سازمان یافته و دارای بیمه در این رشته فعالیت می نمایند که حدود 10 درصد آنها را بانوان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: این بانوان بیشتر در رشته های اتومبیلرانی، موتور کراس و آفرود فعالیت می نمایند که در حوزه موتور کراس به طور مجزا یک پیست به آنها اختصاص داده شده است.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی با اشاره به پرهزینه بودن این رشته ورزشی گفت: علاوه بر این تعداد از بانوان، بسیاری دیگر از بانوان نیز خواستار ورود به این حوزه هستند که به علت امکانات محدود هیات، امکان پذیرش آنها کم شده است.

گرایلی با اشاره به کسب مقام های برتر بانوان خراسان رضوی در رقابت های کشوری اضافه نمود: ظرفیت های خوبی بین بانوان ورزشکار این رشته ورزشی در استان وجود دارد که این امر نیازمند نگاه ویژه مسئولان خراسان رضوی به این رشته ورزشی است.

وی اضافه نمود: رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی از رشته های پر هوادار در خراسان رضوی است که با توجه به برگزاری آن در سه گروه مردان، بانوان و خانواده، می تواند جایگاه واقعی خود را در میان رشته ها پیدا کند.

وبلاگ جعبه خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش استقبال بانوان خراسان رضوی در رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش استقبال بانوان خراسان رضوی در رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید