چرا رفتن مکرر به دستشویی باعث تضعیف مثانه می گردد؟

به گزارش وبلاگ جعبه، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که به دلیل دسترسی آسان، زمانی که در خانه می مانیم، بیشتر از زمانی که خارج از خانه هستیم به دستشویی رفتن و تخلیه مثانه اقدام می کنیم، این رفتن مکرر به دستشویی ممکن است باعث ضعف مثانه گردد.

چرا رفتن مکرر به دستشویی باعث تضعیف مثانه می گردد؟

متخصصان می گویند تخلیه مثانه به طور مکرر به این معنی است که مثانه شما به نگه داشتن ادرار کمتر عادت می نماید و بنابراین شروع به جمع شدن می نماید. این موضوع باعث حساسیت و فعالیت بیش از حد مثانه و تحریک مغز برای دستور دادن به تخلیه سریع این عضو می گردد.

این مسئله می تواند منجر به پدیده ای شایع به نام سندرم مثانه پرکار گردد. این سندروم شامل مجموعه علائمی است که باعث رفتن مکرر به توالت و یا احتیاج ناگهانی و کنترل نشده به ادرار می گردد که در نهایت بی اختیاری ادرار را به دنبال خواهد داشت.

مثانه بیش فعال معمولاً با افزایش سن، به ویژه در خانم ها بروز پیدا می نماید اما اگر مثانه شروع به انقباض و حساسیت بیشتر کند، این معضل می تواند در هر سنی بروز کند. با این وجود خبر خوب این است که می توانید با تمرین، عملکرد مثانه خود را به حالت عادی برگردانید.

پزشکان توصیه می نمایند بهتر است هر فرد به طور متوسط هر 3 ساعت یکبار ادرار کند. پزشکان برای کسانی که می خواهند قدرت مثانه خود را به حالت عادی برگردانند چند نکته ساده را توصیه می نمایند که این نکات به توضیح زیر است:

تعداد دفعات ادرار را کنترل کنید

پزشکان توصیه می نمایند که این افراد تعداد دفع ادرار خود را کنترل نموده و مدت زمانی را که می توانند به دستشویی نروند را یادداشت نمایند. همچنین توصیه می گردد هنگام تمایل اولیه به دفع ادرار، برای رفتن به دستشویی عجله نکنید، زیرا در شروع می توانید 15 دقیقه صبر کنید و هر بار آن را افزایش دهید تا زمان بین 3 ادرار حداقل 3 ساعت گردد.

همچنین می توان از تکنیک های حواس پرتی و تأخیر مانند انجام کارهای خاص از قبیل پخت و پز یا تمیز کردن یا انجام یک کار بهره ببرید.

تمرینات کف لگن را انجام دهید

این تمرین به افزایش قدرت نگه داشتن مثانه و بازگشت تدریجی آن به موقعیت قبلی خود یاری می نماید.

نوشیدن آب

هنگامی که آب بیشتری می نوشید، علاوه بر جلوگیری از کمبود آب بدن که منجر به افزایش غلظت ادرار و در نتیجه بروز سایر مسائل ادراری مانند سنگ کلیه و عفونت می گردد، یاری می کنید تا مثانه پر شده و عضلات آن ورزیده گردد.

منبع: همگردی

به "چرا رفتن مکرر به دستشویی باعث تضعیف مثانه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رفتن مکرر به دستشویی باعث تضعیف مثانه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید