مریم آزمون: انتخاب نشدن کاندیداهای ایران در برترین های AFC را باید ریشه یابی کرد

به گزارش وبلاگ جعبه، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مورد مراسم برترین های سال فوتبال آسیا گفت: متاسفانه هیچکدام از کاندیداهای ما پیروز به دریافت جایزه نشدند و این را باید ریشه یابی کرد.

مریم آزمون: انتخاب نشدن کاندیداهای ایران در برترین های AFC را باید ریشه یابی کرد

به گزارش وبلاگ جعبه، تیم ملی فوتبال دختران زیر 23 سال ایران در تورنمنت آسیا مرکزی(کافا) با چهار پیروزی و یک شکست نایب قهرمان شد. مریم آزمون، سرمربی تیم ملی در مورد این مسابقات به وبلاگ جعبه گفت: بازی ها به صورت دوره ای برگزار شد و حساسیت زیادی داشت چون تیمی که به دنبال قهرمانی بود باید بیشترین امتیاز را کسب می کرد. تیم ما غیر از بازی با ازبکستان که شرایط سختی را متحمل شدیم در سایر دیدارها برنده شد. با تیمی جوان و همراه با بازیکنانی وارد مسابقات شدیم که انگیزه بالایی داشتند و این کمک کرد تا تیم در شرایط قهرمانی قرار بگیرد. در هر بازی فشار زیادی به حریفان وارد کردیم و توانستیم 22 گل بزنیم، در چهار بازی هم کلین شیت کردیم و فقط در بازی با ازبکستان شرایط تیم ما تغییر کرد.

او در این مورد افزود: قهرمانی یا نایب قهرمانی در یک تورنمنت خیلی مهم نیست بلکه باید اهداف حضور در تورنمنت را بررسی کنیم. سال گذشته که نایب قهرمان شدیم 10 بازیکن بزرگسال و 11 بازیکن جوان داشتیم در مقابل، ازبکستان با تیم جوانان خود شرکت کرده بود اما ما امسال 6 بازیکن نوجوان، 7 جوان و 5 زیر 23 سال داشتیم و نتایج خیلی بهتر بود. توانستیم این دخترهای جوان را آماده کنیم؛ آنها تجربه گران بهایی به دست آوردند، پنج بازی رسمی انجام دادند و در پست های مختلف ارزیابی شدند.

دختران فوتبال ایران با استعداد هستند اما این کافی نیست

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران با بیان اینکه فوتبال بانوان نیاز به باشگاه های قوی با ساختار مناسب دارد، افزود: تیم ها باید به فوتبال پایه توجه کنند. این وظیفه فدراسیون نیست که بازیکنان را از پایه آموزش بدهد و آماده کند اما در چند سال اخیر این کار را نجام می دهد چون در رده های مختلف به بازیکنان با کیفیت نیاز داریم. بازیکنان ایران خیلی بااستعداد هستند اما استعداد به تنهایی برای پیروزیت کافی نیست. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور اسپانسرها و باشگاه های قوی در فوتبال بانوان باشیم تا دخترانمان بدون دغدغه فوتبال را از پایه شروع و رشد کنند.

حق فوتبال ایران از مراسم برترین های آسیا بیشتر بود

آزمون در مورد کاندیدا شدن کتایون خسرویار (سرمربی سابق تیم ملی فوتبال دختران زیر 19 سال ایران) در بخش برترین سرمربی زن سال آسیا گفت: خانم خسرویار کاندیدا بود و قبول نشد اما همین که یک مربی از ایران به این عنوان دست پیدا کرد به این معناست که می توانیم تحت هر شرایطی پیشرفت کنیم متاسفانه هیچکدام از کاندیداهای ما پیروز به دریافت جایزه نشدند و این را باید ریشه یابی کرد. در بخش کمیته ها و تصمیم گیری های کلان در سال های اخیر پیروز عمل نکردیم و این خیلی به ایران ضرر رساند. حق کشور ما از مراسم برترین ها این نبود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مریم آزمون: انتخاب نشدن کاندیداهای ایران در برترین های AFC را باید ریشه یابی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریم آزمون: انتخاب نشدن کاندیداهای ایران در برترین های AFC را باید ریشه یابی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید