سفر به ادینبورگ، زادگاه هری پاتر

به گزارش وبلاگ جعبه، ادینبورگ شهری است با داستان های ناگفته، این شهر یک تجربه جادویی برای هواداران هری پاتر است. برای شناخت این شهر با خبرنگاران همراه باشید.

سفر به ادینبورگ، زادگاه هری پاتر

ادینبورگ دارای تاریخ ادبی است که شامل آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle) و روبرت لوئیس استیونسن (Robert Louis Stevenson) تا نویسندگان معاصر مانند یان رانکین (Ian Rankin) و الکساندر مک کال اسمیت (Alexander McCall Smith) می شود. اما هیچ کدام از این نویسندگان به معروفیت جی کی رولینگ (J.K. Rowling) دست نیافتند، که خالق پسری است که در مرکز اسکاتلند زندگی می کرد.

در هر بخش از داستان های هری پاتر، رولینگ چشم انداز ها ادینبورگ را در دنیای جادوگرها آورده است. از خانه های بلند (ساختمان های بلند قرون وسطایی) و کوچه های تنگ شهر قدیمی گرفته تا مناره های مدارس محلی، این چشم انداز ها در هر کتاب نقشی دارند.

هواداران هری پاتر باید برای بازدید از محله های ادینبورگ برنامه ریزی کنند تا در سحر و جادو غوطه ور شوند، هر گوشه از آن شهر یادآور جادو است.

کافه اسپون (Spoon)

این کافه (که قبلا به نام کافه نیکولسون مشهور بود، ولی الان مالک جدیدی دارد) جایی بود که رولینگ برای اولین بار هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Philosophers Stone) را نوشت.

یک مادر تنها که در پی زندگی در آسایش است، رولینگ از این مکان به عنوان یک فرصت مقرون به صرفه به جای آپارتمان سردش انتخاب کرد. صاحبان قبلی به رولینگ فرصت می دادند تا به ارزش یک اسپرسو تمام روز را بنویسد.

در یک پیاده روی درون شهر قدیمی، در کافه اسپون برای ناهار خوردن توقف کنید. سوپ آن ها کاملا مناسب هوای اسکاتلند است.

کلیسای گریف ریارس (Greyfriars Kirkyard)

کلیسای گریف ریارس با نقاشی فوق العاده خود، نقطه عطفی برای هواداران هری پاتر است. یک مقبره در لبه جنوبی شهر قدیمی، این گورستان به خاطر یک ساکن چهار پا مشهور شده است، بابی گرفریاس، سگی که در قرن 19، 14 سال را بر سر قبر مالکش به سر برد.

شایعه شده است که این محیط شبح وار همچنین خانه پولترجیست (poltergeist) است و مکان قبر توماس ریدل (Thomas Riddell) که شبیه نام کودکی ولدرمورت (Voldemort) است.

رولینگ در حین نوشتن داستان ها در اسپون و کاخ فیل (دیگر کافی شاپ محلی) بین قبرها قدم می زد و اسامی روی سنگ قبرها به داستان نفوذ کرده اند. هواداران هری پاتر می توانند سنگ قبر 211 ساله ریدل را در اینجا بیابند مانند سنگی که برچسب مک گوناگال (McGonagall) دارد.

خیابان شمع ساز (Candlemaker Row)

برای رسیدن به کلیسای گریفریاس، بازدید کنندگان نیاز به عبور از خیابان مجاور گراس مارکت دارند. کوچه باریک، مغازه ها، باشگاه هایی برای دانش آموزان کوچک و تابلوهای اشتباه (ظاهرا برای دیاگون آلی (Diagon Alley) الهام گرفته شده است)، فروشگاه اولی واندر (Ollivanders wand shop) را اضافه کنید، این مکان ها به راحتی می توانند دنیای جادوگران را منتقل کنند.

خیابان شمع ساز بی دردسر نیست، برخی پاتر هیدهای (Potterheads) محلی استدلال می کنند که همسایگی خیابان ویکتوریا به تصورات رولینگ نزدیک است. هواداران باید خیابان ویکتوریا را هم چک کنند. این خیابان اطراف گوشه است.

دبیرستان جورج هریوت

در همان محله خیابان شمع ساز و کلیسای گریف ریاس واقع شده است، نمای بیرونی مدرسه شبیه یک قلعه مستحکم است که به سبک رنسانس ساخته شده است و یک نشان ملی روی دیوار سنگی آن حک شده است.

از آنجایی که رولینگ در کافی شاپ محلی می نشست و در حین قدم زنی در اطراف این محله، مدرسه برج مانند جلوی چشمش بود، به نظر می رسد که مدرسه جورج هریوت الگوی قلعه هاگوارتز بوده است.

گردشگران فقط در طول جشنواره هنر ادینبورگ می توانند وارد آن مکان شوند، اما به راحتی می توان یک نگاه دزدکی اجمالی به این ساختمان از محوطه کلیسای گریف ریاس یا از طریق دروازه آهنی آن کرد.

هتل بالمورال

چندین هتل زیبا در ادینبورگ وجود دارد، اما هتل بالمورال گوهر این شهر است. با یک چشم انداز از خیابان پرنسس، کالتون هیل و جایگاه آرتور، این هتل به عنوان مظهر لوکس اسکاتلند می ماند.

هنگامی که رولینگ به یک مکان برای سرانجام دادن به هفتمین سری از کتاب (هری پاتر و یادگاران مرگ) نیاز داشت او یک مجموعه در یکی از برج گردان بلند هتل انتخاب کرد. رولینگ نشانه خود را با امضای مجسمه در آن مکان گذاشت.

شب را در یک آپارتمان مجذوب کننده در قلب شهر قدیمی سپری کرده و یک چای عالی در حیاط هتل بالمورال رزرو کنید و در عظمتی که محصور رولینگ در تکمیل کردن قسمت آخر داستانش بود، غوطه ور شوید.

هولیرود پارک (Holyrood Park)

صخره های سنگی در هولیرود پارک وحشت را فرا می خواند، چشم انداز های غیر اهلی که به عنوان زمینه ساختگی برای قلعه هارگوارتز در ارتفاعات اسکاتلند به کار رفته اند.

یک پیاده روی تند در سراشیبی بلندترین قله، این چشم انداز با محیطی که رولینگ در کتاب هایش توصیف می کند یکسان است که این تصور به وجود می آید برج هارگوارتز بالای یک دره شبیه پارک بوده است.

بازدیدکنندگان می توانند حرکت آرام رو به پایین خود را در پشت کوه در روستای عجیب و جالب دادینگستون قدیمی ترین قهوه خانه اسکاتلند سرانجام دهند. اگر چه نام این قهوه خانه شبیه سر خوک رولینگ در هاگزمیت است اما این بیشتر شبیه سه دسته جارو بدون باتربیر است.

منبع: کجارو / travelandleisure.com

به "سفر به ادینبورگ، زادگاه هری پاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ادینبورگ، زادگاه هری پاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید