حرکات جنین در بارداری (آیا حرکات جنین شما طبیعی است؟)

به گزارش وبلاگ جعبه، حرکات جنین در بارداری یکی از هیجان انگیزترین بخش های بارداری است. اگر تا هفته 22 و 23 حرکات جنین را احساس نکردید با پزشک تان تماس بگیرید.

حرکات جنین در بارداری (آیا حرکات جنین شما طبیعی است؟)

برای یکی از هیجان انگیزترین بخش های بارداری آماده شوید. احساس تکان خوردن فرزندتان برای اولین بار. بسیاری از خانم ها تا زمانی که تکان خوردن فرزندشان را حس ننموده اند کاملا احساس باردار بودن نمی نمایند، حتی اگر ضربان قلب جنین را گوش نموده و تصویرش را در سونوگرافی دیده باشند. این احساس دلپذیر پاداشی است بر آنچه تا کنون پشت سر گذاشته اید.

حرکات جنین در بارداری

معمولا خانم ها در حوالی هفته بیستم بارداری حرکات جنین را احساس می نمایند اگرچه این زمان برای افراد مختلف متغیر است. شما این حس را جایی بین هفته شانزدهم تا بیست و سوم تجربه خواهید کرد. اگر قبلا فرزندی داشته اید، احتمالا زودتر پیروز به حس این حرکت می شوید زیرا با آن آشنایی دارید و قبلا تجربه اش نموده اید.

در ابتدا این حرکت مثل یک لرزش حس می گردد. سپس در هفته های بعد این لرزش تبدیل به حرکت های قوی تر می گردد. پس از هفته بیستم از خود می پرسید این حرکت های بامزه متعلق به نوزاد است؟! و در هفته بیست و پنجم راجع به اینکه موجودی زنده در درون شما حضور دارد شکی نخواهید داشت. تا هفته سی ام به این نتیجه می رسید که فرزندتان درون شکم تان پشتک می زند! در ادامه بارداری زمانی می رسد که قادرید حرکات جنین را از روی شکم مشاهده کنید.

فرزند شما از هفته ششم بارداری درحال حرکت بوده است، اما شما قادر به حس این حرکت نیستید زیرا که جنین بسیار کوچک است. پس از بیست هفته نوزاد به قدری عظیم شده است که حرکاتش را احساس نمایید. اگر هیچ تحرک جنینی احساس نمی کنید ممکن است به خاطر این باشد که به اندازه کافی دقت نمی کنید. در اوایل کار حرکت ها واقعا خفیف است. در طول روز چند برهه زمانی مختلف به مکانی خلوت و آرام بروید، بی حرکت بنشینید و بر روی احساس تان تمرکز کنید. گاهی احساس کردن این حرکت ها به تمرکز بالایی نیاز دارد.

اگر تا هفته بیست و دوم و بیست و سوم بارداری حرکات جنین را احساس نکردید با پزشک تان تماس بگیرید. یک آنالیز سریع ضربان قلب توسط پزشک می تواند اطمینان بخش باشد. ممکن است فرزند کم تحرکی داشته باشید. علاوه براین محل قرارگیری جفت نیز می تواند تاثیرگذار باشد. اگر جفت در جلوی رحم قرار گرفته باشد احساس کردن حرکت های جنین سخت تر می گردد. وزن نیز در این زمینه موثر است، خانم های ظریف ممکن است زودتر حرکت فرزندشان را احساس نمایند تا خانم های سنگین.

منبع: setare.com

به "حرکات جنین در بارداری (آیا حرکات جنین شما طبیعی است؟)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکات جنین در بارداری (آیا حرکات جنین شما طبیعی است؟)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید