ایندی وایر: قهرمان نادیده گرفته شد

به گزارش وبلاگ جعبه، نشریه ایندی وایر در فهرست شگفتی ها و نادیده گرفته شده های اعلام نامزدهای اسکار 2022 به ساخته نو اصغر فرهادی اشاره کرد.

ایندی وایر: قهرمان نادیده گرفته شد

به گزارش وبلاگ جعبه، فهرست نامزدهای نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز گذشته (سه شنبه 19 بهمن) اعلام شد و فیلم قهرمان نماینده رسمی سینمای ایران برخلاف پیش بینی اغلب تحلیلگران جوایز سینمایی نتوانست به جمع نامزدهای شاخه بهترین فیلم بین المللی راه یابد.

نشریه ایندی وایر با اشاره به نادیده گرفتن شدن قهرمان در این جوایز نوشته که ساخته فرهادی باوجود حمایت کمپانی آمازون و همچنین سابقه فرهادی در کسب دو جایزه اسکار نتوانست هیچ نامزدی کسب کند و از جمله فیلم های نادیده گرفته شده آکادمی در اسکار 2022 است.

از سوی دیگر فیلم ماشین منو بران ساخته ریوسوکی هاماگوچی که در جشنواره کن (جایی که قهرمان جایزه بزرگ هیات داوران را کسب کرد) جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خود کرده بود اما نماینده ژاپن به تدریج جایگاه خود را در فصل جوایز سینمایی تقویت کرد و توانست و در عین شگفتی علاوه بر شاخه بهترین فیلم بین المللی در شاخه بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه اقتباسی هم نامزد شد تا اتفاقی تاریخی برای سینمای ژاپن در نامزدی اسکار ثبت شود.

نشریه ونیتی فر نیز با ابراز شگفتی از عدم راهیابی فیلم قهرمان به جمع نامزدهای نهایی شاخه اسکار و همچنین حذف زودهنگام فیلم تیتان برنده نخل طلا و نماینده فرانسه، کسب چهار نامزدی برای فیلمی چون ماشین منو بران را بی سابقه توصیف کرده چرا که در گذشته فیلم هایی غیرانگلیسی زبان چون انگل ساخته بونگ جون هو و عشق از میشل هانکه در حالی در شاخه بهترین فیلم نیز نامزد کسب اسکار شده بودند که کارگردانان آنها در مقایسه با ریوسوکی هاماگوچی چهره ای شناخته و ثتبیت شده در سینمای جهان داشتند.

حال باید منتظر ماند و دید نماینده ژاپن می تواند موفقیت تاریخی فیلم انگل در سال 2022 را تکرار کند یا ماجراجویی این فیلم در فصل جوایز سینمایی تنها با کسب اسکار بهترین فیلم بین المللی (شانس اصلی دریافت جایزه) به انتها می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایندی وایر: قهرمان نادیده گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایندی وایر: قهرمان نادیده گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید