ارم آبادی: مسابقات کشتی روز جهانی کودک آخرین فرصت ما برای کنترل درجه است

به گزارش وبلاگ جعبه، داور بین المللی کشتی گفت: ما همین طور زمان را از دست می دهیم و روز جهانی کودک آخرین فرصت در سال 2019 برای 4 بانوی داور بین المللی کشتی است که کنترل درجه شویم.

ارم آبادی: مسابقات کشتی روز جهانی کودک آخرین فرصت ما برای کنترل درجه است

مریم ارم آبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ جعبه در خصوص اینکه بعد از دریافت درجه سه بین المللی داوری کشتی چه روالی برای حفظ و ارتقای این درجه طی شد، گفت: بعد از آنکه ما در دوره داوری مجارستان شرکت کردیم، خیلی سریع جواب نیامد که ما قبول شده و یا نشده ایم. چند ماهی زمان برد تا لایسِنس های ما آمد و قبول شدن مان مسجل شد و اسم ما وارد سیستم آتنای داوران اتحادیه جهانی کشتی شد. چون ما حالا دیگر داور بین المللی کشتی محسوب می شویم، یک سال درمیان امکان ارتقای درجه ما وجود دارد. بنابراین در این یک سال فاصله ای که وجود دارد، حتما باید کنترل درجه بشویم.

وی تاکید نمود: کنترل درجه هم در مسابقه بین المللی امکان پذیر است و ما با توجه به محدودیت هایی که داریم، نمی توانیم در هر مسابقه ای شرکت کنیم. ما فقط می توانیم در مسابقات زیر 15 سال پسران و یا رقابت های بانوان کنترل درجه شویم و در کل تقویم اتحادیه جهانی، این مسابقات کم هست و شاید به تعداد انگشتان دست برسد. ضمن اینکه به خاطر مسائل مالی نیز، امکان حضور ما در هر مسابقه خارجی هم وجود ندارد. بنابراین چشم امید ما به فدراسیون کشتی است که مسابقه ای که می گردد 4 داور بانو در آن کنترل درجه گردد را فراهم کند.

سرپرست فنی مسابقات کشتی بانوان ادامه داد: تا امروز چندین بار در این خصوص نامه نگاری هایی با فدراسیون کشتی انجام دادم و لیست مسابقاتی که ما می توانیم در آنها کنترل درجه شویم و البته خیلی هم محدود است را آماده نموده ام اما به دلیل مسئله جابه جایی فدراسیون و اینکه بعد از برگزاری انتخابات، موضوعات بسیار مهمتری وجود داشت که باید به آنها پرداخته می شد، تا امروز اتفاق خاصی رخ نداده است اما اخیرا پیرو همان مکاتبات قبلی هم با معاونت بانوان و هم کمیته داوران، صحبتی در خصوص حضور ما در مسابقات روز جهانی کودک انجام شده است. به هرحال ما همین طور زمان را از دست می دهیم و روز جهانی کودک آخرین فرصت ما در سال 2019 است که کنترل درجه شویم. این مسابقه از هر جهت برای ما خوب است، یکی اینکه مسابقه داخلی است و برای فدراسیون هزینه ساز نیست و دوم اینکه مسابقات زیر 15 سال است و ما می توانیم کنترل درجه سال جاری مان را بگذرانیم و از این جهت خیال مان راحت گردد تا اگر در سال آینده بنا باشد به مسابقه ای برای ارتقای درجه برویم، مسئله ای وجود نداشته باشد.

ارم آبادی در پایان با اشاره به اینکه قول هایی به آنها برای کنترل درجه 4 داور بین المللی بانوی کشتی ایران در الوند داده شده، گفت: گویا قرار است هماهنگی های لازم در این زمینه انجام گردد. این مسابقه دهه سوم آذرماه در الوند برگزار خواهد شد و فعلا موافقت اولیه با حضور ما در این رقابت ها انجام شده است و منتظر قطعیت این موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ارم آبادی: مسابقات کشتی روز جهانی کودک آخرین فرصت ما برای کنترل درجه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارم آبادی: مسابقات کشتی روز جهانی کودک آخرین فرصت ما برای کنترل درجه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید