روز جهانی کودک؛ یک میلیون کودک در افغانستان اعتیاد دارند

به گزارش وبلاگ جعبه، وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان گفت که بیش از 6 میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر هستند که از این میان یک میلیون نفر از آنها به موادمخدر اعتیاد دارند.

روز جهانی کودک؛ یک میلیون کودک در افغانستان اعتیاد دارند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ جعبه، غلام حیدر جیلانی معاون امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان امروز (سه شنبه 11 خرداد) در مراسم گرامیداشت از روز جهانی کودک در کابل گفت که در حال حاضر بیش از شش میلیون کودک در سراسر افغانستان در معرض خطر قرار دارند.

وی افزود که این بچه ها شامل طبقه بندی های بی سرپرست، یتیم، معتاد، قربانی جنگ، بچه ها آواره شده داخلی، بچه ها بازگشته از خارج، بچه ها دارای معلولیت، بچه ها دارای عقب ماندگی ذهنی و سایر موارد می شوند.

جیلانی ادامه داد که حدود یک میلیون کودک در افغانستان به مواد مخدر اعتیاد دارند و براساس آمار صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل (یونیسف) 70 درصد از بچه ها این کشور نیز در معرض خشونت قرار دارند.

براساس گزارش های کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز از میان 8500 کشته و زخمی غیرنظامیان در سال گذشته 2019 نفر کودک بودند.

پیش از این نیز یونیسف گزارش داده بود بطور متوسط در 9 ماه نخست سال 2019 میلادی بطور متوسط روزانه 9 کودک افغان کشته یا معلول شدند و از افغانستان به عنوان مرگبارترین منطقه جنگی جهان برای بچه ها نام برده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روز جهانی کودک؛ یک میلیون کودک در افغانستان اعتیاد دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز جهانی کودک؛ یک میلیون کودک در افغانستان اعتیاد دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید