رنگ ها چه تأثیری بر روی شما دارند؟

به گزارش وبلاگ جعبه، انسان ها بین رنگ ها و احساسات ارتباط برقرار می نمایند. در نتیجه رنگ لباسی که می پوشید با تأثیری که بر روی دیگران می گذارید، ارتباط مستقیم دارد.

رنگ ها چه تأثیری بر روی شما دارند؟

آیا تا به امروز به این موضوع توجه نموده اید که چگونه بعضی احساسات را با بعضی رنگ ها توصیف می کنیم؛ به عنوان مثال رنگ قرمز را نشانه عصبانیت می دانیم. بی شک رنگ بر روی روحیه افراد تأثیر دارد. پس به این سؤال می رسیم که چگونه رنگ ها بر روی احساسات ما تأثیر می گذارند؟ چند علت وجود دارد و احتمالاً متعجب می شوید اگر بگوییم بعضی رنگ ها بر روی فشارخون، سوخت وساز و حتی فشار چشم تأثیر دارند.

قرمز

رنگ قرمز باعث ایجاد ترس، عصبانیت و شهوت می گردد.

آبی

رنگ آبی آرامش بخش است. اگر پس از یک روز پراسترس در پی آرامش و استراحت هستید، لباس آبی رنگ بپوشید. طبق گفته محققان، تأثیر روانی آبی دقیقاً برعکس رنگ قرمز است و فشارخون را کاهش می دهد. آیا تا به امروز به این موضوع فکر نموده اید چرا زمانی که به آسمان یا اقیانوس نگاه می کنید، احساس آرامش می کنید؟ زیرا آبی رنگ آرامی است. رنگ آبی با موثقیت، قدرت و قابلیت اعتماد ارتباط دارد.

سبز

زمانی که کلمه سبز را می شنوید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، چیست؟ احتمالاً طبیعت. رنگ سبز با طبیعت ارتباط نزدیکی دارد و به شما آرامش می دهد. علاوه بر این تمام افراد می توانند لباسی به رنگ سبز بپوشند؛ زیرا رنگ سبز با همه پوست ها فوق العاده به نظر می رسد.

نارنجی

نارنجی رنگ قرمز تازه است. اگر نمی خواهید قرمز بپوشید، می توانید نارنجی را امتحان کنید. نارنجی محرک اشتیاق و خلاقیت است. هیچ چیزی نمی تواند بهتر از رنگ نارنجی نماد سرزندگی و پایداری باشد.

سیاه

اگر می خواهید لاغرتر به نظر برسید، یک لباس سیاه رنگ بپوشید.

منبع: فوت و فن

به "رنگ ها چه تأثیری بر روی شما دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ ها چه تأثیری بر روی شما دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید