بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم

به گزارش وبلاگ جعبه، رپرتاژآگهی - آیا تا به حال افرادی را که بدنسازی می نمایند دیده اید؟ شما هم دوست دارید عضلاتی مانند عضلات بدنساز ها داشته باشید؟ رویای داشتن سیکس پک را همواره در سر می پرورانید؟ به نظر شما این بدنسازان چگونه به این حجم از عضلات رسیده اند؟ تنها با ورزش های سخت توانسته اند به این عضلات دست یابند؟ قطعا پاسخ منفی است. ورزش های سخت و طاقت فرسا درست است که عضلات را ورزیده می نماید، اما اگر مواد مورد احتیاج خود را از خارج از بدن دریافت نکند، قطعا عضلات و ماهیچه ها دچار ریزش خواهند شد.

بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم

با این حال که این مکمل ها در بسیاری از مواد خوراکی و غذایی یافت می گردد، اما می توانید خیلی راحت تر این مواد را به وسیله مکمل های قرصی یا پودری آیرون فیت نوتریشن که در بازار موجود است به بدن خود برسانید. برای آشنایی با این مکمل ورزشی با ما همراه باشید.

مکمل های بدنسازی برای دوره حجم خانم ها و آقایان

همه ی افرادی که به رشته بدنسازی علاقه دارند و در این رشته فعالیت می کنند، با دوره حجم آشنا هستند. البته تنها بدنسازان با این دوره آشنا نیستند. کلا کسانی که می خواهند اندامی متناسب و ورزشی داشته باشند احتیاج است تا با قواعد و قوانین این دوره آشنا شوند.

در دوره ای که قرار است به حجم بدن شما افزوده گردد، تنها تمرین و ورزش سخت نیست که به یاری شما می آید. آشنایی با انواع فرم بدن در بدنسازی به شما یاری می کند. چه بسا با تمرین زیاد عضلات شما سوخت شوند و دچار ریزش و کاهش حجم عضلات شوید. بسیاری از مکمل ها هستند که به شما یاری می کنند تا هم بتوانید تمرین های بیشتری انجام دهید و هم بتوانید دوره ریکاوری طولانی تری را سپری کنید.

البته توجه کنید که درست است که این مکمل ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها مفید است، اما بعضی از این مکمل ها در نحوه و میزان مصرف برای بانوان و آقایان متفاوت است.

همه موارد زیر هم برای بانوان و هم برای آقایان مفید است، تنها توجه کنید که برای نحوه استفاده و میزان آن باید دقت عمل بیشتری را به خرج دهید.

فواید مکمل افزایش وزن و حجم

مکمل های افزایش وزن و حجم به شما یاری می کنند تا بتوانید مواد ضروری را به بدن خود برسانید. این مواد همان موادی هستند که در ساخت عضله، افزایش وزن و حجم بسیار موثر و مفید هستند. بهترین روش عضله سازی استفاده از این مکمل ها همراه با رژیم غذایی درست و البته زیر نظر متخصص، به خوبی می تواند تمام احتیاج شما را مرتفع سازند.

با استفاده از مکمل ها به سادگی می توانید کوتاه ترین راه را برای ساخت عضله، البته در کنار تمرین، طی کنید. این مکمل ها به شما یاری می کنند تا بتوانید تمرینات بیشتری انجام دهید و کم تر خسته شوید. علاوه بر این به بدن شما یاری می کنند تا زمان کمتری برای ریکاوری لازم داشته باشد.

تاثیر مکمل های ورزشی روی چاقی

مکمل های ورزشی می توانند شما را چاق کنند. البته باید در هنگام خرید و تهیه این مکمل ها به وزن، جنسیت، مدت ورزش و مواردی از این قبیل نیز توجه کنید.

مکمل هایی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش وزن و حجم هستند که می توانید آن ها را تهیه و از آن ها استفاده نمایید. اما توجه کنید که برای تاثیر بیشتر این مکمل ها باید حتما به زمان استفاده از آن ها نیز توجه نمایید. البته میزان مصرف شما نیز می تواند در این امر دخیل باشد. با این حال ما به شما توصیه می کنیم که حتما از متخصص تغذیه و مربی خود در این زمینه هدایت بخواهید.

مکمل برای افزایش وزن بدون ورزش

مکمل هایی که قرار است در ادامه به معرفی آن ها بپردازیم، بیشتر در زمان ورزش کردن می توانند به شما یاری کنند. حال اگر به هر دلیلی نمی توانید ورزش کنید، بهتر است از مکمل هایی بهره ببرید که بدون احتیاج به ورزش به شما در افزایش وزن یاری کنند. پروتئین وی همین مکمل است که به افراد یاری می کند بدون ورزش حرفه ای افزایش عضله و حجم را تجربه کنند. البته درباره این مکمل نیز در ادامه صحبت نموده ایم که بهتر است برای آشنایی با آن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کراتین

مکمل حجم کراتین، قطعا اولین انتخابی است که یک بدنساز به آن فکر می کند. کراتین ها دارای مزایایی هستند که باعث می گردد هواداران زیادی داشته باشند:

این مکمل ها از قیمت مناسبی نیز برخوردارند.

برای ریکاوری عضلات بسیار مهم هستند.

می توانند تا حدی atp مورد احتیاج بدن را فراهم کنند. Atp برای فعالیت های قدرتی و حجمی بسیار ضروری و مورد احتیاج است.

کراتین آب میان بافتی بدن را افزایش می دهد.

ترکیب دو ویژگی آخر باعث ایجاد حجم کلی در عضلات فرد بدنساز می گردد. به همین دلیل کراتین همواره از مکمل هایی بوده که هواداران زیادی دارد. اما به نظر شما چگونه باید کراتین را مصرف کرد؟

کراتین را اصولا یا با آب یا با آبی که با شیرینی های ساده ای مثل قند شیرین شده است مصرف می کنند. این مکمل اصولا قبل و بعد از تمرین و به اندازه 10 الی 20 گرم مصرف می گردد.

پروتئین وی

یکی از مکمل هایی که به شما یاری می کند تا بدون دریافت چربی، تنها پروتئین بیشتری دریافت کنید، همین مکمل پروتئین وی است. این مکمل دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است و همین ویژگی باعث می گردد تا بتواند به راحتی به شما در ساخت عضله یاری نماید.

اگر تمرینات سختی را برای بدنسازی انجام می دهید بهتر است تا دو وعده از این مکمل استفاده نمایید. از این مکمل قبل و بعد از تمرین و قبل و بعد از خواب استفاده می کنند.

گینر

گینر ترکیبی از کربوهیدرات و پروتئین هستند. به همین دلیل برای دوره های حجم یا وزن گیری بسیار مناسب هستند. این مکمل ها هواداران خاص خود را دارند و البته تنوع زیادی را هم شامل می شوند.

این مکمل به دلیل داشتن پروتئین بیشتر برای حجم گیری و اختار عضلات استفاده می گردد. کربوهیدرات موجود در این مکمل نیز انرژی را تامین می کند. افزایش حجم چربی نیز از ویژگی این مکمل محسوب می گردد.این مکمل دارای 60 الی 70 درصد پروتئین و 30 یا 40 درصد کربوهیدرات دارد. آیا به وسیلهه مصرف آن اطلاع دارید؟

هر اسکوپ این مکمل حدود 40 یا 50 گرم است که قبل و بعد تمرین و قبل خواب مصرف می گردد. اگر می خواهید میزان جذب این مکمل بالا برود باید با حدود یک لیوان آب خالی آن را مصرف نمایید. این کار برای قبل تمرین ها بسیار مناسب است.

بتا آلانین

زمانی که تمرین هایی که انجام می دهید فشار زیادی به بدن شما وارد کند، اسید لاکتیک در بدن فراوری می گردد که می تواند اثرات منفی بر بدن داشته باشد. عضلات برای برطرف این اثر منفی ماده ای به نام کارنوزین فراوری می کنند که به مقابله با آثار این ماده برمی خیزد.

بتا آلانین ها باعث افزایش فراوری همین ماده کارنوزین می گردد و باعث می گردد تا با احساس خستگی کمتر بیشتر بتوانید به تمرین بپردازید.

اگر به دلایلی از کراتین استفاده نمی کنید، بهتر است از بتاآلانین به جای آن استفاده نمایید. این ماده می تواند در افزایش حجم عضلات نیز به شما یاری نماید.

آمینو اسیدBCAA

این مکمل یک آمینو اسید شاخه دار است. از این مکمل بیشتر در زمانی استفاده می کنند تمرین ها دارای فشار زیادی است که متابولیسم و ساختار مکانیکی بدن را تحت الشعاع قرار می دهند.

وظیفه اصلی این مکمل جلوگیری از سوختن یا ریزش عضلات است. آمینواسیدها از اجزای سازنده پروتئین هستند، به همین دلیل در ساختن عضلات بسیار می توانند مفید باشند.

مکمل HMB

بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات یا اچ ام بی یکی از مکمل هایی است که بیشتر بعد از تمرین ها مورد استفاده قرار می گیرد، باعث می گردد تا عضلات دچار تجزیه و تحریب نشوند و فرایند کاهش عضله در اثر ورزش را کند می سازند.

از آنجا که این مکمل از دسته اسید های آمینه ای است که تنها با فرآوری اسید آمینه لوسین فراهم می گردد، بهتر است همزمان با این مکمل، از مکمل لوسین نیز استفاده گردد. البته همانگونه که می دانید این مکمل، به ساخت عضله در بدن یاری می کند و این فرآیند را تسریع می کند. بهترین زمان استفاده از این مکمل درست بلافاصله پس از تمرین است.

این مکمل ها را بیشتر بر اساس وزن بدن توصیه و مصرف می کنند. به همین دلیل بهتر است یا با متخصص تغذیه یا با پزشک مشورت نموده و مصرف نمایید. اما بد نیست بدانید به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن 34 میلی گرم از این مکمل مصرف می کنیم. این مکمل با حدود دو هفته مصرف اولین اثرات خود را بروز می دهد.

کدام مکمل را انتخاب کنیم؟

مکمل ها را نمی توانید بر اساس سلیقه خود انتخاب و مصرف نمایید. بهترین نوع و زمان استفاده از این مکمل ها را متخصصان برای شما مشخص می کنند. هرگز کوشش نکنید تا خودسرانه و بدون نظر متخصص تغذیه از این مکمل ها بهره ببرید. استفاده از مکمل ها نحوه مصرف، زمان مصرف و میزان مصرف خاصی دارند. البته اگر تازه کار هستید این توصیه بیشتر برای شما کاربرد دارد.

کلام آخر:

هوران تدبیر سلامت، مفتخر است که با ارائه بهترین برند مکمل های بدنسازی در کنار شما باشد. آیرون فیت نوتریشن، یکی از بهترین برند هایی است که به فراوری و ساخت مکمل های متنوع برای بدنسازان اقدام نموده است. نباید فراموش کنید که تنها با چند کلیک می توانید این مکمل ها را از سایت هوران تدبیر سلامت تهیه کنید.

مطمئن باشید مکملی که ما به دست شما می رسانیم، هم از قیمت مناسبی برخوردار است، هم همه مکمل ها را برای شما فراوری و عرضه نموده است. این برند، یکی از معتبرترین برندهای فراوری این مکمل ها محسوب می گردد.

ما و همکارانمان در سایت هوران تدبیرسلامت منتظر شما هستیم!

منبع: شفقنا اقتصادی

به "بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید