آمریکا در تنگه تایوان رزمایش برگزار می کند

به گزارش وبلاگ جعبه، یک مقام آمریکایی به خبرگزاری فرانسه خبر داد که واشنگتن به زودی رزمایش نظامی دریایی و هوایی جدیدی را در تنگه تایوان برگزار خواهد کرد.

آمریکا در تنگه تایوان رزمایش برگزار می کند

به گزارش فارس، یک مقام آمریکایی دیگر نیز مدعی شده است که چین بیش از 12 کشتی نظامی، در اطراف جزیره تایوان مستقر کرده است.

پس از سفر جنجالی پلوسی به تایوان علی رغم هشدار های پکن، چین به مدت چندین روز رزمایش بزرگی را در اطراف تنگه تایوان برگزار کرد و رسانه های چین این رزمایش ها را یک نوع تمرین برای حمله یا محاصره جزیره تایوان توصیف کردند.

چین هرگونه اقدامات حمایتی از تایوان را نقض حاکمیت کشورش می داند و می گوید که تایوان برای صد ها سال بخشی از چین بوده است و استفاده از گزینه زور برای بازپس گیری آن را منتفی نمی داند.

چین مدت ها است که سیاست یک کشور، دو نظام را برای تایوان پیشنهاد می دهد که از نظر تئوری پس از اتحاد این جزیره با چین، خودمختاری بیشتری به این کشور می دهد.

اوایل هفته جاری، دولت چین سندی را منتشر کرد که در آن آمده بود که چین در مقایسه با وعده ای که پیش تر داده بود، انعطاف پذیری کم تری پیشنهاد می دهد.

این سند که در نوع خود اولین مورد در دو دهه حساب می شود سیاست های چین در قبال تایوان را بیان نمود و گرچه در موارد قبلی گفته شده بود که چین پس از اتحاد مجدد با تایوان، نظامی یا پرسنل اجرایی به این جزیره اعزام نمی کند، اما در سند تازه این مورد حذف شده بود و استفاده از زور برای بازپس گیری تایوان منتفی دانسته نشده بود.

منبع: فرارو

به "آمریکا در تنگه تایوان رزمایش برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در تنگه تایوان رزمایش برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید